Кабмін України затвердив концепцію космічної програми

Ситуацію в українській космічній галузі зрушили з мертвої точки, коментують у Мінстратегпромі

Кабінет Міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021–2025 роки. Про це інформують на сторінці Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості у Facebook.

Об этом сообщает Политика 2.0

"Нарешті ситуація в галузі буде зрушена з мертвої точки, адже останні кілька років вона фактично існувала в замороженому стані, не розуміючи ані своїх пріоритетів, ані умов для розвитку", – написав віцепрем’єр-міністр, міністр стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Згідно з повідомленням, концепцію розробив Мінстратегпром спільно з Державним космічним агентством.

Метою концепції є посилення використання космічного потенціалу країни, підвищення його впливу на розвиток суспільства, забезпечення реалізації інтересів держави у сфері оборони й національної безпеки.

Концепція передбачає створення національної системи космічного спостереження на основі вітчизняних та іноземних орбітальних засобів; створення і розвиток вітчизняного супутникового угруповання космічного спостереження; забезпечення участі України в роботі з міжнародними організаціями щодо питань космічної діяльності.

Уруський зазначив, що наступний важливий і невідкладний крок – це ухвалення загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021–2025 роки.


https://www.facebook.com/Minstrategprom/posts/134899875108196

Згідно з проєктом концепції, опублікованим на сайті Кабміну, на її фінансування знадобиться приблизно 15 млрд грн із держбюджету.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/kabmin-ukrajini-zatverdiv-kontseptsiju-kosmichnoji-programi-1535387.html”

космос Олег Уруський Державне космічне агентство